1- ناحیه ورود کاربران: وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور تعریف شده برای شما و ورود به بخش ثبت اطلاعات


2-امکان درخواست اکانت کاربری: این امکان در واقع برای کسانی می باشد که فاقد نام کاربری و کلمه عبور می باشند و تمایل به دریافت اکانت و ارائه اطلاعات در خصوص شهید و یا شهدای مورد نظر خود را دارند. با انتخاب این گزینه شما با صفحه روبرو مواجه خواهید شد:


با ورود اطلاعات مورد نیاز در این صفحه و کلیک بر روی ارسال درخواست پیغامی مبنی بر اینکه درخواست ثبت گردیده مشاهده خواهید کرد و جهت تسلیم نام کاربری به شما از سوی مدیر ارشد، طی ساعات آینده از طرق مقتضی (اعم از ایمیل، پیامک، تلفن ثابت یا همراه) با شما تماس گرفته خواهد شد.


3- امکان دانلود برنامه موبایلی : کاربر با انتخاب این گزینه، برنامه آندرویدی مدالشان پلاکشان را دریافت نموده و می تواند با نام کاربری و کلمه عبور خود از طریق برنامه یاد شده نیز اطلاعات مورد نظر خود را به سامانه ارسال کند. راهنمای نرم افزار یاد شده در فایل جداگانه ای از طریق همین سامانه و صفحه قابل دانلود می باشد.


کاربران تعریف شده در سیستم می توانند از طریق ناحیه ورود کاربران در صفحه ورود کاربران (که در صفحات قبل معرفی شد) وارد صفحات اصلی شوند که در ادامه صفحات اصلی معرفی شده و نکات درون هر صفحه نیز بیان خواهد شد.


کاربر در بدو ورود به سامانه و اولین بار با صفحه روبرو مواجه خواهد شد و گزینه های زیر را در اختیار خواهد داشت:

  1. خروج : جهت خارج شدن از برنامه
  2. تغییر رمز عبور

تذکر مهم: در اولین ورود، حتما از این گزینه استفاده نموده و نسبت به تغییر کلمه عبور پیش فرض تعریف شده توسط مدیر سیستم اقدام نمایید.


با انتخاب گزینه تغییر رمز عبور، کاربر به صفحه روبرو هدایت خواهد شد.


  1. علامت دایره سبز مثبت (افزودن اطلاعات شهید): با انتخاب این گزینه ،کاربر وارد صفحات اصلی ورود اطلاعات شهدا خواهد شد که در ادامه به تفصل بیان می شوند.

ورود اطلاعات مشخصات فردی شهید


همانطور که در تصویر مشخص است، اطلاعات شهید به صورت دسته بندی شده در صفحات مختلف و به صورت مرحله به مرحله در سیستم وارد خواهد شد. این اطلاعات در شش دسته

  1. مشخصات فردی
  2. مشخصات خانوده شهید
  3. مشخصات ایثارگری
  4. سوابق ورزشی
  5. وضعیت کنونی
  6. آثار باقیمانده از شهید

وارد سیستم خواهند شد.

در صفحه مشخصات فردی، اطلاعات در دسترس و نیز اطلاعات ضروری که با علامت * قرمز رنگ در کنار عنوان مشخص شده است را وارد کنید. در خصوص وضعیت تاهل لازم به تذکر است که در صورت انتخاب گزینه مجرد (که پیش فرض سیستم نیز می باشد) گزینه های تعداد فرزند دختر و تعداد فرزند پسر نمایش داده نمی شود. در صورت انتخاب گزینه متاهل می توانید تعداد فرزندان را نیز در صورت وجود وارد نمایید. با ثبت اطلاعات این صفحه دکمه ثبت وادامه را در پایین صفحه انتخاب کنید.


در صفحه ثبت مشخصات خانوداه شهید علامت دایره سبز را برای ثبت اطلاعات هر یک از اعضای خانوداه شهید انتخاب کنید.


در این قسمت اطلاعات هر یک از اعضای خانواده شهید وارد شده و کلید افزودن از پایین صفحه انتخاب می شود.


با ورود اطلاعات هر یک از اعضای خانواده شهید، این اطلاعات در جدولی در همان صفحه به شکل روبرو به نمایش در می آید و برای افزودن عضو دیگری از خانواده، دوباره بایستی دایره سبز را انتخاب کنید. در صورت نیاز به اصلاح و یا حذف هر یک از اطلاعات وارد شده می توانید از دو گزینه ستون انتهایی سمت چپ جدول (ویرایش اطلاعات یا همان مداد سبز، حذف اطلاعات یا همان ضربدر قرمز) استفاده کنید.


تذکر : ورود مشخصات خانوداه شهید در این صفحه اجباری نیست و در صورت نبود این اطلاعات می توانید از این صفحه بدون ورود اطلاعات با انتخاب کلید ثبت و ادامه عبور کنید.

با اتمام ورود اطلاعات خانوده شهید کلید ثبت و ادامه را از پایین صفحه انتخاب کنید و وارد صفحه زیر شوید.


در این صفحه اطلاعات ایثارگری و شهادت را وارد نمایید و کلید ثبت و ادامه را انتخاب کنید.

در ادامه روند کار وارد صفحه سوابق ورزشی خواهید شد.


در صفحه ثبت سوابق ورزشی شهید علامت دایره سبز را برای ثبت اطلاعات انتخاب کنید.با انتخاب دایره سبز با صفحات زیر روبرو خواهید شد:


در این صفحه می توانید اطلاعات ورزشی شهید را وارد کنید و در انتهای هر بار ثبت اطلاعات ورزشی، کلید افزودن را از پایین صفحه انتخاب کنید. با هر بار ورود اطلاعات و انتخاب کلید افزودن، به صفحه افتخارات ورزشی هدایت می شوید که می توانید در صفحه عنوان شده نسبت به ورود فایلهای مرتبط با عنوان ورزشی اعم از تصویر حکم، مدال و امثالهم اقدام نمایید


در این صفحه پس از افزودن هر افتخار ورزشی، سند اضافه شده در جدول اسناد در همان صفحه نمایش داده می شود و شما با انتخاب دایره سبز می توانید سند دیگری در همان رشته ورزشی را به جدول افتخارات اضافه کنید.

پس از پایان یافتن افزودن اسناد ورزشی کلید بازگشت به صفحه ورزش را انتخاب کنید و در صورت فعالیت شهید در رشته های دیگر ورزشی، آن رشته ها را نیز (با انتخاب دایره سبز) به اطلاعات وارد شده اضافه کنید.تذکر : ورود افتخارات ورزشی در این صفحه اجباری نیست و در صورت نبود این اطلاعات می توانید از این صفحه بدون ورود اطلاعات با انتخاب کلید بازگشت به صفحه ورزش عبور کنید.

در صفحه سوابق ورزشی، کلیه سوابق ورزشی شهید در جدولی به شما نمایش داده می شود که می توانید جهت ویرایش، حذف و یا افزودن افتخارات ورزشی به هر رشته از ستون انتهایی سمت چپ جدول استفاده کنید. با اتمام ثبت اطلاعات ورزشی کلید ثبت و ادامه را انتخاب کنیدبا اتمام ثبت سوابق ورزشی وارد صفحه وضعیت کنونی خواهید شد که بایستی اطلاعات محل دفن شهید را وارد نمایید.لازم به ذکر است که در صورتی که گزینه مفقود الاثر را در این صفحه انتخاب کنید، فیلدهای مورد نمایش در این صفحه محو شده و هیچ فیلدی برای ثبت اطلاعات مشاهده نخواهید نمود. در پایان ثبت اطلاعات وضعیت کنونی شهید، کلید ثبت و ادامه را انتخاب کنید.


در صفحه پایانی ثبت اطلاعات، در صورت وجود آثار باقیمانده از شهید آنها را با علامت تیک در مربع مربوط مشخص کنید و جهت افزودن صوت و تصویر از شهید با انتخاب علامت دایره نسبت به افزودن این اطلاعات به سامانه اقدام کنید. در این صفحه با انتخاب کلید ثبت و پایان به صفحه ابتدایی لیست شهدا هدایت می شوید.در صفحه ابتدایی که لیست شهدای ارسال نشده به سامانه در آن به نمایش در می آید، آخرین شهید وارد شده نیز اضافه شده است و در ستون انتهایی سمت چپ جدول سه گزینه در اختیار شما می باشد. شما با استفاده از این سه گزینه می توانید نسبت به حذف، ویرایش و یا ارسال اطلاعات شهید به سامانه جامع اطلاعات شهدای ورزش کشور اقدام نمایید.


تذکر خیلی مهم : اطلاعات وارد شده هر شهید فقط در لیست شما به نمایش در می آید و جهت ارسال این اطلاعات به مدیر ارشد و ثبت در سامانه اطلاعات شهدای ورزش کشور حتما بایستی کلید ارسال را برای شهید مورد نظر انتخاب کنید.