سامانه جامع دیجیتالی اطلاعات شهدای ورزش کشور با هدف جمع آوری و ثبت اطلاعات شهدای ورزشکار و ارائه این اطلاعات به تلاشگران و علاقمندان فرهنگ ایثار و پایداری طراحی و پیاده سازی گردیده و شما به عنوان کاربر این سیستم نقشی به سزا و درخور در گردآوری اطلاعات مورد نیاز از شهدای ورزش کشور دارید.

فاز اول این سامانه که به منظور جمع آوری اطلاعات آماده سازی گردیده است از دو ابزار وب و موبایل بهره می برد که در این مستند سعی در راهنمایی کاربران در نحوه استفاده از ابزار موبایل (آندرویدی) می باشد. در ادامه نحوه فعالیت در این سامانه توصیف خواهد شد.

با نصب و شروع برنامه آندروید MedaleshanPelakeshan.apk بر روی گوشی اندرویدی و یا تبلت خود با صفحه زیر روبروخواهید شد.جهت ورود به صفحات بعدی بر روی کلید سامانه جامع اطلاعات شهدای ورزش کشور کلیک کنید.

با انتخاب کلید عنوان شده به صفحه ورود کاربران هدایت خواهید شد که در این صفحه چندین انتخاب پیش رو دارید:

1- ناحیه ورود کاربران: وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور تعریف شده برای شما و ورود به بخش ثبت اطلاعات


تذکر خیلی مهم: در اولین مرتبه ورود به نرم افزار و تایید نام کاربری و کلمه عبور، بایستی گوشی و یا تبلت شما حتما به اینترنت متصل باشد تا صحت نام کاربری و کلمه عبور تایید شود، در غیر اینصورت قادر به ورود به صفحات اصلی نرم افزار و استفاده از آن نخواهید بود.

این مورد در دفعات بعدی استفاده از نرم افزار ضروری ومورد نیاز نیست.


امکان درخواست اکانت کاربری: این امکان در واقع برای کسانی می باشد که فاقد نام کاربری و کلمه عبور می باشند و تمایل به دریافت اکانت و ارائه اطلاعات در خصوص شهید و یا شهدای مورد نظر خود را دارند. با انتخاب این گزینه شما با صفحه روبرو مواجه خواهید شد:

با ورود اطلاعات مورد نیاز در این صفحه و کلیک بر روی کلید ثبت نام پیغامی مبنی بر اینکه درخواست ثبت گردیده مشاهده خواهید کرد و جهت تسلیم نام کاربری به شما از سوی مدیر ارشد، طی ساعات آینده از طرق مقتضی (اعم از ایمیل، پیامک، تلفن ثابت یا همراه) با شما تماس گرفته خواهد شد.


کاربران تعریف شده در سیستم می توانند از طریق ناحیه ورود کاربران در صفحه ورود کاربران (که در صفحات قبل معرفی شد) وارد صفحات اصلی شوند که در ادامه صفحات اصلی معرفی شده و نکات درون هر صفحه نیز بیان خواهد شد.


کاربر در بدو ورود به سامانه و اولین بار با صفحه روبرو مواجه خواهد شد و گزینه های زیر را در اختیار خواهد داشت:

علامت دایره سبز مثبت (افزودن اطلاعات شهید):

با لمس این گزینه ،شما وارد صفحات اصلی ورود اطلاعات شهدا خواهید شد که در ادامه به تفصل بیان می شوند.

تذکر:: جهت خروج از برنامه در این مرحله یا هر یک از مراحل ثبت اطلاعات از کلید خروج خود گوشی و یا تبلت استفاده نمایید!

همانطور که در تصویر مشخص است، اطلاعات شهید به صورت دسته بندی شده در صفحات مختلف و به صورت مرحله به مرحله در نرم افزار وارد خواهد شد. این اطلاعات در شش دسته

  1. مشخصات فردی
  2. مشخصات خانوده شهید
  3. مشخصات ایثارگری
  4. سوابق ورزشی
  5. آثار باقیمانده از شهید
  6. وضعیت کنونی

وارد سیستم خواهند شد.

در صفحه مشخصات فردی، اطلاعات در دسترس و نیز اطلاعات ضروری که با علامت * قرمز رنگ در کنار عنوان مشخص شده است را وارد کنید. در خصوص وضعیت تاهل لازم به تذکر است که در صورت انتخاب گزینه مجرد (که پیش فرض سیستم نیز می باشد) گزینه های تعداد فرزند دختر و تعداد فرزند پسر نمایش داده نمی شود. در صورت انتخاب گزینه متاهل می توانید تعداد فرزندان را نیز در صورت وجود وارد نمایید.


با ثبت اطلاعات این صفحه دکمه بعدی را در پایین صفحه انتخاب کنید.


در صفحه ثبت مشخصات خانوداه شهید علامت دایره سبز را برای ثبت اطلاعات هر یک از اعضای خانوداه شهید انتخاب کنید.


با انتخاب این دایره، صفحه زیر برای شما باز خواهد شد:


در این قسمت اطلاعات هر یک از اعضای خانواده شهید وارد شده و کلید افزودن از پایین صفحه انتخاب می شود.

با ورود اطلاعات هر یک از اعضای خانواده شهید، این اطلاعات به صورت کادرهای پشت سر هم در همان صفحه به نمایش در می آید و برای افزودن عضو دیگری از خانواده، دوباره بایستی دایره سبز را انتخاب کنید. در صورت نیاز به اصلاح و یا حذف هر یک از اطلاعات وارد شده می توانید از امکانات این صفحه استفاده کنید.


تذکر : ورود مشخصات خانوداه شهید در این صفحه اجباری نیست و در صورت نبود این اطلاعات می توانید از این صفحه بدون ورود اطلاعات با انتخاب کلید بعدی عبور کنید.

با اتمام ورود اطلاعات خانوده شهید کلید بعدی را از پایین صفحه انتخاب کنید و وارد صفحه روبرو شوید.

در این صفحه اطلاعات ایثارگری و شهادت را وارد نمایید و کلید بعدی را انتخاب کنید.


در ادامه روند کار وارد صفحه سوابق ورزشی خواهید شد.

در صفحه ثبت سوابق ورزشی شهید علامت دایره سبز را برای ثبت اطلاعات انتخاب کنید.


با انتخاب دایره سبز با صفحات زیر روبرو خواهید شد:

در این صفحه می توانید اطلاعات ورزشی شهید را وارد کنید و در انتهای هر بار ثبت اطلاعات ورزشی، کلید افزودن را از پایین صفحه انتخاب کنید. با هر بار ورود اطلاعات و انتخاب کلید افزودن، به صفحه افتخارات ورزشی هدایت می شوید که می توانید در صفحه عنوان شده نسبت به ورود فایلهای مرتبط با عنوان ورزشی اعم از تصویر حکم، مدال و امثالهم اقدام نمایید.


در این صفحه پس از افزودن هر افتخار ورزشی، سند اضافه شده در جدول اسناد در همان صفحه نمایش داده می شود و شما با انتخاب دایره سبز می توانید سند دیگری در همان رشته ورزشی را به جدول افتخارات اضافه کنید.


پس از پایان یافتن افزودن اسناد ورزشی کلید بازگشت را انتخاب کنید و در صورت فعالیت شهید در رشته های دیگر ورزشی، آن رشته ها را نیز (با انتخاب دایره سبز) به اطلاعات وارد شده اضافه کنید.

تذکر : ورود افتخارات ورزشی در این صفحه اجباری نیست و در صورت نبود این اطلاعات می توانید از این صفحه بدون ورود اطلاعات با انتخاب کلید بازگشت عبور کنید.

در صفحه سوابق ورزشی، کلیه سوابق ورزشی شهید در کادرهای متوالی به شما نمایش داده می شود که می توانید جهت ویرایش، حذف و یا افزودن افتخارات ورزشی به هر رشته از امکانات صفحه یاد شده استفاده کنید. با اتمام ثبت اطلاعات ورزشی کلید بعدی را انتخاب کنید.

با اتمام ثبت سوابق ورزشی وارد صفحه آثار باقیمانده از شهید خواهید شد. جهت افزودن عکس، فیلم، سخنرانی (صوت)، وصیتنامه، زندگینامه و خاطرات از شهید با انتخاب علامت دایره سبز کنار هر عنوان نسبت به افزودن این اطلاعات به سامانه اقدام کنید. شایان ذکر است هر یک از عناوین تصویری فوق می تواند از گالری گوشی و یا تبلت شما به این صفحه اضافه شده و یا با استفاده از دوربین گوشی و تبلت به این قسمت اضافه شود. در این صفحه با انتخاب کلید بعدی به صفحه انتهایی هدایت می شوید.در صفحه پایانی، اطلاعات وضعیت کنونی شهید وارد خواهد شد که بایستی اطلاعات محل دفن شهید را وارد نمایید.

لازم به ذکر است که در صورتی که گزینه مفقود الاثر را در این صفحه انتخاب کنید، فیلدهای مورد نمایش در این صفحه محو شده و هیچ فیلدی برای ثبت اطلاعات مشاهده نخواهید نمود. در پایان ثبت اطلاعات وضعیت کنونی شهید، کلید بعدی را انتخاب کنید.


با انتخاب گزینه بعدی در صفحه پایانی، شما به صفحه ابتدایی لیست شهدا وارد خواهید شد. در صفحه یاد شده، تصویر پرسنلی، نام و نام خانوادگی شهدا در لیست جدولی (کادرهای جدولی) به شما نمایش داده خواهد شد.

لازم به ذکر است که لیست کلیه شهدای ثبت شده توسط شما در این صفحه به نمایش در می آید و برای هر یک از آنها سه وضعیت می تواند اتفاق بیافتد که وضعیت اطلاعات هر شهید با توجه به آیکون کوچک بالا سمت راست مشخص می شود.

وضعیت اطلاعات به حالت ارسال نشده می باشد. پس از ثبت اطلاعات برای اولین بار، اطلاعات شهید در این وضعیت قرار می گیرد.


تذکر خیلی مهم : اطلاعات وارد شده هر شهید با آیکون ارسال نشده فقط در لیست شما به نمایش در می آید و جهت ارسال این اطلاعات به مدیر ارشد و ثبت در سامانه اطلاعات شهدای ورزش کشور حتما بایستی کلید ارسال را برای شهید مورد نظر انتخاب کنید.

وضعیت اطلاعات به حالت در حال انتظار می باشد. در این وضعیت با اتصال گوشی یا تبلت شما به اینترنت، ارسال اطلاعات شهید به سامانه انجام خواهد شد. تذکر آنکه در این وضعیت نمی توانید اطلاعات شهید را ویرایش کنید و این گزینه برای شما غیر فعال خواهد بود.

وضعیت اطلاعات به حالت ارسال شده می باشد. در این وضعیت نمی توانید اطلاعات شهید را ویرایش کنید و این گزینه برای شما غیر غعال خواهد بود.

در صفحه لیست شهدا که در صفحات قبل مورد بحث قرار گرفت، با انتخاب هر یک از شهدایی که اطلاعات وی به سامانه و مدیر ارشد ارسال نشده است گزینه های ویرایش و یا ارسال اطلاعات در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

تذکر مهم : پس از ارسال اطلاعات هر شهید به مدیر ارشد و سامانه جامع اطلاعات شهدای ورزش کشور، اطلاعات آن شهید به حالت ارسال شده تبدیل و امکان ویرایش آن برای شما وجود نخواهد داشت و بایستی منتظر تایید و یا عدم تایید اطلاعات از سوی مدیر ارشد سیستم بمانید.